Smart batterioplader til 6, 12 og 24 V
Volt Polska Smart A80 er en batterioplader til dig, der ønsker en alsidig løsning til opladning af batterier i køretøjer. Modellen arbejder med 6 V, 12 V og 24 V og har en strøm på 15 A. Den understøtter VRLA (AGM) og gelbatterier, hvilket gør den relevant til flere typer batteriopladning i hverdagen.
Det tydelige display giver et hurtigt overblik under brug, og den mikroprocessorstyrede funktion bidrager til en moderne og brugervenlig oplevelse. Smart A80 har desuden 8 opladningstrin, hvilket gør den interessant for dig, der søger en mikroprocessorstyret batterioplader til garage, værksted eller hobbybrug.
Batterioplader til bil, lastbil og motorcykel
Denne oplader til bilbatteri kan bruges i sammenhænge, hvor der arbejdes med batterier til bil, lastbil og motorcykel. Med en samlet udgangseffekt på 250 W, indgangsspænding på 150-250 V og frekvens på 50 - 60 Hz er den udviklet til stabil opladning inden for de angivne spændingsområder. Den kompakte størrelse gør den nem at placere, når pladsen er begrænset.
Kompakt model med tydeligt design
Smart A80 er udført i gul og sort og måler 7 × 17 × 13,5 cm. Vægten på 0,95 kg gør den let at håndtere og opbevare. Det er et godt valg for dig, der leder efter en funktionel batterioplader med klare specifikationer og enkel betjening.