Effektiv kabeltrækning til netværksinstallation
Denne kabeltrækstang fra Extralink er et praktisk valg til opgaver, hvor kabler skal føres gennem rør og føringsveje. Med en længde på 250 m og en diameter på 9 mm er den velegnet til større installationer, hvor du har brug for en lang og fleksibel løsning til kabeltrækning.
Stangen er fremstillet i glasfiber og har en korrosionsbestandig udførelse. Den gule farve gør den let at få øje på under arbejdet, og den leveres monteret på en praktisk vogn med hjul, som gør den lettere at håndtere og flytte rundt med.
God til professionelle og krævende opgaver
Extralink kabeltrækstang er relevant til installatører og andre, der arbejder med netværkskabler og kabelinstallation. Kombinationen af glasfiberstang og fleksibel forlængelse i polyester giver en løsning, der er udviklet til at hjælpe med kontrolleret fremføring af kabler over længere afstande.