Shaggy løber LIFE Unicolor - MOKKA
- Shaggy løber med højluv
- Luvhøjde: 30 mm
- Ensfarvet Unicolor-design i MOKKA
- Bagside: jute
- Fås i 4 størrelser
Hurtig levering
3-4 hverdage
Dansk Kundeservice
Hjælp tæt på dig
14 dages fortrydelse
Nem kundeservice
Hurtig levering
3-4 hverdage
Dansk Kundeservice
Hjælp tæt på dig
14 dages fortrydelse
Nem kundeservice
Denne shaggy løber i serien LIFE har et ensfarvet design i MOKKA og en blød høj luv på 30 mm. Den er vævet, har jute på bagsiden og er udviklet til indendørs brug.
Det ensfarvede Unicolor-design gør løberen velegnet i stuen, hvor den tilfører et roligt og fyldigt udtryk. Den faste form som løber passer godt til områder, hvor du ønsker et aflangt tæppe med shaggy overflade.
Materialesammensætningen er 60 % polypropylen, 30 % jute, 5 % polyester og 5 % latex. Kantafslutningen er kantsyet, og bagsiden er udført i jute. Løberen fås i størrelserne 60 x 110 cm, 80 x 150 cm, 80 x 250 cm og 100 x 200 cm.
Pleje: håndvask.
Serie
LIFE
Produkttype
Højluvet tæppe
Farve
MOKKA
Materialesammensætning
60 % polypropylen, 30 % jute, 5 % polyester, 5 % latex
Bagside materiale
Jute
Form
Løber
Mønster
Ensfarvet
Fremstillingsmetode
Vævet
Kantafslutning
Kantsyet
Brugsmiljø
Indendørs
Egnet til rum
Stue
Luvtype
Højluv/Shaggy
Tykkelse
30 mm
Arealvægt
2000 g/m²
Bruttovægt pr. m²
2020 g/m²
Tilgængelige størrelser
60 x 110 cm, 80 x 150 cm, 80 x 250 cm, 100 x 200 cm
Løberen fås i 60 x 110 cm, 80 x 150 cm, 80 x 250 cm og 100 x 200 cm.
Det er et vævet højluvet shaggy tæppe i løberform med ensfarvet design.
Materialesammensætningen er 60 % polypropylen, 30 % jute, 5 % polyester og 5 % latex. Bagsiden er i jute.
Løberen plejes med håndvask.
Bemærk: FAQ er vejledende information. Vi tager forbehold for fejl og mangler, og oplysningerne er ikke juridisk bindende.